Hakkında

 

 

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, dünyanın dört bir tarafında gerçekleştirdiği başarılı temsillerin verdiği tecrübeyle Antalyalılara ve Antalya'ya gelen yabancı turistlere Anadolu'nun zengin kültürel tarihinin izlerini görebilecekleri ve kaliteli sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği yeni bir Gösteri Merkezi kazandırdı.

 

Antalya’nın zengin tarihini yansıtan mimarisiyle yeni kültür ve gösteri merkezi ASPENDOS ARENA Antalyalılar ile buluştu. Açılış töreni 18 Temmuz 2008 tarihinde gerçekleştirilen bu mekanda dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen kültürel ve sanatsal aktiviteleri yer alacak.

 

 

1300 m2’LİK SAHNESİYLE DÜNYANIN EN BÜYÜK SAHNESİ

5000 KİŞİLİK İZLEYİCİ KAPASİTESİ

 


 

 

Dünyada ve Türkiye’de birçok ilke imza atan ASPENDOS ARENA, 1300 m2’lik sahnesiyle dünyanın en büyük sahnesine ve 5000 kişilik izleyici kapasitesi ile toplam 25000 m2’lik inşaat alanına sahip bulunuyor. ASPENDOS ARENA, çevreye ve tarihsel dokusuna uygun mimarisi, ağaçlandırılmış açık alanları, VİP konuklar için özel bölümler, otobüs ve binek araçların rahatlıkla park edebileceği otoparkı, özel mimarisine uygun dükkanları ile sanatseverlere farklı yaklaşımlar sunuyor. Zengin kültürel tarihinden esinlenerek oluşturulan ve antik kent yaşamının izlerinin yer aldığı ASPENDOS ARENA sosyal ve sanatsal etkinliklerin merkezi olacak.   


Yönetim Ofisleri, Otopark
Ürün Satış ve Teşhir Alanları, Yeme - İçme Mekanları

 

Antalya Belkıs Belediyesinde Aspendos Bölgesinde 25 bin metrekarelik bir alanda inşaatına başlanan ASPENDOS ARENAda 5000 kişilik izleyici kapasitesi, yönetim ofisleri, soyunma odaları, otopark, ürün satış ve teşhir alanları ve yeme-içme mekanları barındırıyor.

 

 

ASPENDOS ARENA'da her yıl Nisan-Kasım dönemi arasında Anadolu Ateşi ve Troya gösterileri dönüşümlü olarak gerçekleştirilmektedir. Hava koşulları uygun olduğu sürece bahar aylarında özel gösteriler düzenleyerek ve ülkemizin ve dünyanın önemli sanatçılarına ve gruplarına ev sahipliği yapacaktır. Her yıl yaz döneminde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Aspendos Opera ve Bale Festivali ASPENDOS ARENA'da düzenli olarak her yıl yapılması planlanmaktadır.

 

ASPENDOS ARENA'da bulunan yeşil alanlar ise değişik aktiviteler ve piknik alanları için değerlendirilecek. ASPENDOS ARENA, birçok konser ve organizasyon içinde Anadolu Ateşi ve Troya gösterilerinin olmadığı zamanlarda kullanılabilecektir...