Duyurular

                        18 Temmuz 2009
TROYA ANTALYA DA
Dünyadan Önemli Konuklar, TROYA da Buluştu…

Anadolu Ateşi’nin 120 dansçısının görev aldığı, dünyanın en ileri teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen insanlık tarihinin en eski ve en bilinen öyküsü TROYA Gloria Aspendos Arena’da seyircisiyle buluştu. 17 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen sezonun ilk temsilinde TROYA, Dünyadan önemli konukları ağırladı.

14 Temmuz da Antalya Gloria Aspendos Arena’da sahnelenen Anadolu Ateşi gösterisine gelen Fas Kraliçesinin ardından dün akşam gerçekleştirilen TROYA gösterisine de Dünya Jet setinin yakından tanıdığı Fas Kraliyet ailesi, Dubai Kraliyet ailesi, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin oğlu Oger Telecom’un kurucularından dünyanın en zengin kişileri arasında ilk 100 de yer alan Bahaa Al Hariri de izleyici olarak Gloria Aspendos Arena ya geldi. 5 bin kişilik gösteri merkezini tamamen dolduran yerli ve yabancı turistlerin ayakta alkışladığı TROYA da selamlamaya çıkan Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan final sahnesinde gerçekleştirdiği Kılıç Şovuyla büyük alkış aldı. Gösteri sonunda Mustafa Erdoğan’ı tebrik eden Bahaa Al Hariri en kısa zamanda Anadolu Ateşi Dans Topluluğunu ülkelerinde ağırlamak istediğini belirtti.

Monaco Kraliyet Ailesinden Davet…
Monaco Prensi Albert in önümüzde ki günlerde Antalya da izleyeceği TROYA’yı özel olarak Ülkesinde görmek için davette bulunduğu belirtildi.

Sahnelendiği süre boyunca her gösterisi kapalı gişe devam eden 70 temsilde 400 bin kişinin ayakta alkışladığı TROYA, 17 Temmuz Cuma gününden itibaren yaz dönemi boyunca her Cuma akşamı Antalya Gloria Aspendos Arena’da.
Işığından, kostümlerine, sahne şovlarından dünyaca ünlü virtüözlerine kadar birçok ilke imza atarak dünyanın sayılı sahne gösterileri arasında gösterilen TROYA, 3 bin yıllık tarihi, dansın evrensel diliyle günümüze taşıyor.

ANADOLU ATEŞİ