Duyurular

Anadolu Ateşi yeni versiyonu
EVOLUTION ile Antalya-Gloria Aspendos Arena’da

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Gloria Aspendos Arena da gerçekleştirdiği gösterileriyle sanatseverlere ve yerli ve yabancı turistlere Anadolu Ateşi’nin yeni versiyonu EVOLUTION’u sunuyor.
Anadolu’nun 7 ayrı bölgesinden derlenen yüzlerce halk dansı motifinden oluşan koreografileriyle zengin Anadolu kültürünü yansıtan Anadolu Ateşi Antalya Gloria Aspendos Arena da Nisan-Kasım 2009 tarihleri arasında gösteriler yaparak binlerce sanatsevere unutulmaz anlar yaşatıyor.
Topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan:
“Anadolu Ateşi, sürekli kendini yenileyen bir topluluktur.” dedi.

Antalya gösterileriyle ile ilgili olarak bilgi veren topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan,  Gloria Aspendos Arena da grubun klasik Anadolu Ateşi gösterisi değil, “Fire of Anatolia–Evolution” (Anadolu Ateşi–Değişim) adıyla yeni versiyonunu oynadığını belirtti. Erdoğan, “Antalya seyircisi daha önce hiç izlemediği çok değişmiş çok daha zenginleşmiş bir Anadolu Ateşi izleyecek, yeni eklenen semahlar, Kafkas dansları, dinsel törenler ve roman dansları gösteriyi çok daha renkli kılıyor.  ”dedi.

Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Sibirya’dan Katar’a Japonya’dan Amerika’ya 60 ülkede gerçekleştirdiği 2000 temsille 11 milyonu aşan izleyiciye ulaştı.

ANADOLU ATEŞİ

Yer    : Antalya Gloria Aspendos Arena

Nisan-Kasım 2009 Yaz Dönemi Her hafta Salı-Cuma günleri
Haziran Program:
23 Haziran 2009 Salı        Anadolu Ateşi / 21:00
26 Haziran 2009 Cuma    Anadolu Ateşi / 21:00
30 Haziran 2009 Salı        Anadolu Ateşi / 21:00