Arşiv

2016

Tarih Yer Açıklama
5 - 20 Mart HOLLANDA

Anadolu Ateşi, Hollanda'nın Heerlen, Amsterdam, Zaandam, Rotterdam, Breda, Venlo ve Enschede şehirlerinde 13 adet gösteri yaptı. TC. Lahey Büyükelçisi, Sadık Arslan Zaandam’da Zaantheater’da sahnelenen Anadolu Ateşi gösterisini izledi ve TC. Amsterdam Başkonsolosu, Tolga Orkun, Amsterdam Rai Theatre’da sahnelenen Anadolu Ateşi gösterisini izledi.

24 - 28 Mart ALMANYA

Anadolu Ateşi, Hollanda ile başladığı  Avrupa turnesine, Almanya'nın Köln, Stuttgart, tekrar Köln ve Nurnberg şehirlerinde sahnelediği 4 adet Anadolu Ateşi gösterisi ile devam etti. Nurnberg gösterisi sonrası topluluk, Troya gösterisi için Umman Sultanlığı Maskat'a uçtu.

31 Mart - 02 Nisan UMMAN SULTANLIĞI

Anadolu Ateşi, Umman'ın Maskat şehrinde Royal Opera House'da 3 adet Troya gösterisi sahneledi. Gösteriyi yaklaşık 3500 seyirci izledi. İzleyenler arasında TC. Umman Büyükelçisi Uğur Doğan, STFA Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Taşkent vardı. Ayrıca, Umman'daki bütün yabancı temsilcilikler, Troya gösterisini izlediler. Türk Büyükelçisi Uğur Doğan, Umman'daki yabancı temsilcilklere ve Umman'daki en büyük şirketlerin sahiplerine Anadolu Ateşi adına resepsiyon verdi.

06 - 09 Nisan ALMANYA

Anadolu Ateşi, Umman Troya turnesi sonrası, Avrupa turnesine, Berlin, Hannover ve Offenbach'ta sahnelediği gösterilerle ile devam etti. Bu 3 gösteriyi toplam 7500 kişi izledi. 

10 Nisan İSVİÇRE

Anadolu Ateşi, İsviçre'nin Zürih kentinde Kongresshaus'da 1 adet Anadolu Ateşi gösterisi sahneledi. Gösteriyi yaklaşık 2500 seyirci izledi.

13 Nisan ALMANYA

Anadolu Ateşi, Avrupa turnesini Münih'te son Anadolu Ateşi gösterisini sahneleyerek tamamladı. Gösteriyi 3000 kişi izledi.

27 Nisan - 08 Mayıs ŞİLİ

Anadolu Ateşi, 27 Nisan ve 08 Mayıs 2016 tarihlerine kadar Şili’nin başkenti Santiago’da Teatro Municipal Las Condes’te 11 adet gösteri sahneleyerek Şilili 10.000 sanatseverle buluştu. Şili’de çok büyük ilgi ile karşılaşan topluluk, Şili’nin en büyük televizyon kanalı Mega TV’de reytingi en yüksek sabah programı “Mucho Gusto” ya konuk oldu ve yine aynı kanalın akşam haber programında Anadolu Ateşi’ne 5 dakikalık özel bir bölüm ayrıldı. Ayrıca, Anadolu Ateşi Şili’nin en büyük Radyo Kanalı Radio Cooperativa’ya da konuk oldu. TC. Santiago Türk Büyükelçisi Sayın Naciye Gökçen Kaya, Büyükelçilik rezidansında Anadolu Ateşi adına resepsiyon verdi. Anadolu Ateşi provalarını, Desarrollo Universitesi’nden yaklaşık 200 öğrenci ve Mustafa Kemal Atatürk Okulu öğrenci ve öğretmenleri izledi. Prova sonrası öğrencilere Türk Halk Dansları ve Kültürü hakkında bilgi verildi.  Provaları izleyen öğrenciler, Anadolu Ateşi dansçılarına Şili, Türk Bayrağı ve çiçek verip Anadolu Ateşi koregrafisinden kısa bir bölüm çalıştılar.