Arşiv

2011

Tarih Yer Açıklama
6 Şubat ERZURUM

2011 Erzurum Universiade Kış Olimpiyatları Kapanış Töreni

Doğu'nun Kapıları
 

25 Şubat İSTANBUL

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Anadolu Ateşi

11-29 MAYIS ALMANYA

Troya 11-29 Mayıs tarihleri arasında Musical Dome Köln'de sahnelendi.Gösteriler yerli basının ve halkın ilgi odağı oldu ve dakikalarca ayakta alkışlandı.12 Mayıstaki prömiyer RTL spikeri Angela Finger Erben,aktris Romina Becks ve Andrea Suwa,Michael Penner ve Jerry Springe,şarkıcı Ross Antony, n-tv spikeri Eva Imhof, komedyen Max Giermann Demtroder Till,ünlü Türk gazeteci Savaş Ay ve Hürriyet basın mensupları gibi önemli konukları ağırladı.Prömiyerdeki bazı diplomatlar ise Türkiye Cumhuriyeti Köln başkonsolosu Mustafa Kemal Basa, Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf başkonsolosu Fırat Sunal, Yunanistan Köln başkonsolosu Plexidas Nicolos'tu.

 

23-24 Nisan AZERBAYCAN

Anadolu Ateşi Bakü'de Haydar Aliyev Kültür Merkezi'nde iki gösteri yaptı. 8000 seyircinin izlediği gösteriler kapalı gişe oynandı. Türk Büyükelçisi Hulusi Kılıç Anadolu Ateşi onuruna büyükelçilik binasında bir resepsiyon verdi.

 

14 Nisan SLOVENYA

Troya Ljubljana Center Stozice Arena'da sahne aldı ve gösteriyi yaklaşık 7000 kişi izledi. İzleyiciler arasında önemli Sloven ve Türk diplomatlar vardı. Ulaştırma Bakanı Dr. Patric Vlacic, Avrupa Birliği Slovenya Ulusal Meclisi işleri Komisyon Başkanı Darja Lavtizar Bebler, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Mojca Seliskar Tos, Başbakan danışmanı Marko Makovec, Müsteşar Andreja Jerina, Avrupa-Atlantik Konseyi Başkanı Prof. Dr. Anton Bebler, Avrupa Parlamento Üyesi Ivo Vaigl, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci egemen Bağış, Türkiye Cumhuriyeti Slovenya Büyükelçisi Derya Kanbay ve bakan heyeti Sabah, Kanal D, Show TV ve Anadolu Ajansı basın mensupları izledi.

 

10 Mart SIRBİSTAN

Troya Novi Sad'daki Spens Hall'da sahnelendi. Yaklaşık 4000 kişi gösteriyi izledi.

 

8 Mart MACARİSTAN

Troya Budapeşte'de Papp Laszlo Sports Arena'da sahne aldı. Gösteri Türk Büyükelçisi Hasan Kemal Gür ve ünlü piyanist Rüya Taner'in de içinde bulunduğu yaklaşık 7000 izleyici tarafından seyredildi.

 

6 Mart SIRBİSTAN

Troya Belgrad Beogradska Arena'da sahnelendi. Gösteriyi yaklaşık 4000 kişi izledi. Seyirciler arasında Belgrad Türk Büyükelçisi de vardı.

 

19 Şubat İSTANBUL

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Anadolu Ateşi

01- 02- 03 EYLÜL BIRLESIK ARAP EMIRLIKLERI

Dubai'de World Trade Center'da Al Rashid Hall'de 3 adet Anadolu Atesi gösterisi sahneleyen grubumuzu yaklasik 5.000 kisi izledi. Gösterilerimizi izleyenler arasinda, Seyh Mansour Bin Mohammed, Dubai Ekonomi Gelistirme Baskani ve Global Village CEO'su ve T. C Dubai Baskonsolosu Ümit Yalcin'da vardi. 

1-23 Ocak ÇİN

Anadolu Ateşi Çin'in genelinde 26 gösteriyi kapsayan 2 aylık Çin turnesi yaptı. Toplam 50.000 kişi tarafından izlenen gösteriler seyircilerin dakikalarca ayakta alkışlamasıyla sona erdi. Gösteri şehirleri; SuZhou, HangZhou, Ningbo, Nanjing, FuZhou, Wuhan, Chong Qing, Kun Ming ve Shanghai'dı.

 

15 Aralik 2011 ROMANYA

 Anadolu Atesi Dans Toplulugu, Romtelecom'un 5000 kisilik VIP müsterilerine, Polivalent Sports Hall'de özel bir gösteri gerceklestirdi.