Arşiv

2009

Tarih Yer Açıklama
08-10-18-24-29-31 Ocak İSTANBUL

İstanbul Gösteri merkezinde gerçekleştirilen Troya gösterilerini İstanbul ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen ortalama 24.000 sanatsever hayranlıkla izledi.

21 Şubat İSTANBUL

İstanbul Gösteri merkezinde gerçekleştirilen Troya gösterisini   Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen  5.000 izleyici  büyük beğeniyle izledi.

28 Şubat DİYARBAKIR

Diyarkapı, Diyarbakır Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde Dicle ünv. Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen bir saatlik Anadolu Ateşi gösterisini yaklaşık 10.000 sanatsever coşkuyla izledi

01-04-07 Mart İSTANBUL

İstanbul Gösteri merkezinde gerçekleştirilen Troya gösterilerini İstanbul ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen ortalama 12.000 sanatsever coşkuyla izledi.

11 Mart İSTANBUL

İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde izleyenleriyle tekrar biraraya gelen Anadolu Ateşi'ni 2500 sanatsever ilgiyle izledi.

13-14-15 Mart ALMANYA

Anadolu Ateşi Berlin ITB Fuarı'nda sahne aldı ve 3 gösteri yaptı.

21 Mart İSTANBUL

İstanbul Gösteri merkezinde gerçekleştirilen Troya gösterisini   Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen  5.000 izleyici  büyük beğeniyle izledi.

9-10 Nisan İSVİÇRE

Anadolu Ateşi Zürih Congress Hall'da sahne aldı ve 2 gösteri yaptı.

11-12-13-14-15-16-17-18-19-20 Nisan ALMANYA

Anadolu Ateşi Hamburg, Stuttgart, Frankfurt, Nürnberg, Bochum, Hannover ve Berlin gibi değişik şehirlerde sahne aldı ve 8 gösteri yaptı.

11-12-13-14-15-16 Nisan MISIR

Troya Giza Piramitleri'nin önünde sahne aldı ve 5 gösteri yaptı. Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in eşi Suzan Mübarek ilk geceki gösteriyi seyretti. Kültür Bakanı'nın eşi Gülten Günay, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven ve ünlü basın mensupları da Troya ekibine eşlik etti. 

21 Nisan HOLLANDA

Anadolu Ateşi Amsterdam'da sahne aldı ve 1 gösteri yaptı.

23-24-25-26 Nisan İNGİLTERE

Anadolu Ateşi Hackney'de sahne aldı ve 4 gösteri yaptı.

25 Nisan MANİSA

469. Uluslar arası Manisa Mesir Festivali etkinliklerinde  gerçekleştirilen bir saatlik Anadolu Ateşi gösterisini yaklaşık 15.000 sanatsever coşkuyla izledi.

7 Mayıs ROMANYA

Anadolu Ateşi Bükreş'te Sala Palatului'de sahne aldı ve 1 gösteri yaptı.

20 Mayıs İSTANBUL

UEFA

16 Mayıs SURİYE

 Anadolu Ateşi dans grubu Dedeman Şam Hotel'in açılışında sahne aldı. Türsab Başkanı Nazire Dedeman, Murat Dedeman ve ünlü davetliler gösteriyi seyretti ve gösteri seyirci üzerinde büyük etki bıraktı.

12-24 Mayıs ALMANYA

Münih Deutches Tiyatrosu'nda Anadolu Ateşi'nin yeni versiyonu Anadolu Ateşi Evolution ilk kez sahnelendi. Gösterileri Münih Başkonsolosu A. Rıfat Köksal, Prenses Uschi ve Prens Peter, Bayern Münih'in efsanevi futbolcusu Bobby Dekeyser, ünlü dünya kayak şampiyonu Markus Wasmeier, ünlü aktris Cleo Kretschmer ve Despina Pajanou, ünlü kabare aktrisi Marie Veronika'nın da içinde bulunduğu 15.000 sanatsever izledi.

12 Haziran AZERBAYCAN

Anadolu Ateşi Buta Sarayı'nda önemli misafirlere 1 gösteri yaptı. Azerbaycan'ın Bakanları ve üst düzey yetkilileri gösteriyi izledi.

5-8 Temmuz FRANSA

Anadolu Ateşi Martinik Festivali boyunca Fort De France'da 4 gösteri yaptı.

4 Temmuz FRANSA

Anadolu Ateşi Fransa'da Türk Mevsimi açılışı kapsamında Tracodero Meydanı'nda Eyfel Kulesi önünde 1 gösteri yaptı. Gösteri ziyaretçiler tarafından büyük ilgiyle izlendi ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

6-7 Temmuz FİLİSTİN

Anadolu Ateşi Ramallah Kültür Sarayı'nda 2 adet Anadolu Ateşi Evolution gösterisi yaptı. Gösteriler Filistin Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Rafiq Al Husseini, Kudüs Türk Büyükelçisi Ercan Özer, diplomatik görevliler, Ramallah'taki Türk vatandaşlar ve Filistinliler'in de içinde bulunduğu seyirciler tarafından izlendi.

17 Temmuz ANTALYA

Gloria Aspendos Arena

Troya

20 Temmuz KUZEY KIBRIS

Anadolu Ateşi Lefkoşe'de Atatürk Stadı'nda 1 gösteri yaptı. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhuriyet Meclis Başkanı Hasan Bozer, K.K.T.C. eski Başbakanı Derviş Eroğlu ve T.C. üst düzey görevlileri gösteriyi izledi. 

05 Ağustos MARMARİS

Anadolu Ateşi

08 Ağustos ÇEŞME

Anadolu Ateşi

12-19 Ağustos MARMARİS

Anadolu Ateşi

12 Ağustos- 24 Eylül İSTANBUL

Kuruçeşme Arena'da yapılan Anadolu Ateşi temsilini 3 bin sanatsever coşkuyla izledi.

15 Ağustos BODRUM

Bodrum Antik Tiyatro

Anadolu Ateşi

1 Eylül İSTANBUL

Sarıyer Belediyesi Dünya Barış Günü kutlaması.

24 Eylül İSTANBUL

Kuruçeşme Arena

Anadolu Ateşi

27 Eylül İZMİR

İzmir Açıkhava Tiyatrosu

Anadolu Ateşi

9-13 Kasım BAE

Troya Al Jahili Fort'ta kraliyat ailesi için sahne aldı ve dakikalarca ayakta alkışlandı. Diğer 2 gösteri Abu Dhabi'deki Emirates Palace'da sahnelendi ve her ikisi de kapalı gişe oynandı.

27-29 Kasım BELÇİKA

Troya Hasselt Ethias Club Arena'da sahne aldı ve 3 gösteri yaptı. Troya ekibine Belçikalı basın mensupları da eşlik etti.

28 Kasım - 04 Aralık FRANSA

Anadolu Ateşi Lyon'da Salle Amfitiyatrosu'nda ve Strasbourg'da Zenith'te 2 gösteri yaptı. Gösteriler seyirci tarafından beğeniyle izlendi.

10 Aralık İZMİR

Türsab İzmir

Anadolu Ateşi

20 Aralık İSVEÇ

Anadolu Ateşi Circus Tiyatrosu'nda 1 gösteri yaptı. İsveç Sosyal Demokratik Partisi Lideri Mona Sahlin gösteriyi izledi ve Mustafa Erdoğan ve dansçıları kutladı. Ekonomi ve Maliye Bakanı Bosse Ringholm, Entegrasyon ve Eşitlik Politik Danışmanı Catharina Bildt, Avrupalı Parlamenter Christian Engström, İsveç Konsolosluğu'ndan Amelie Heinsjö, İsveç Enstitüsü Sanat Departmanı Proje Başkanı Anders Öhrn, Sios-Polonya Federasyonu'ndan Grazyna Piatek, Türk Büyükelçisi Zergün Korutürk ve Türk Büyükelçiliği'nden yetkililer gösteriyi izledi, Anadolu Ateşi ekibini kutladılar ve beğenilerini vurguladılar. Basın mensupları Ülkü Holago, Anders Jörlen, Jasna Carlen ve Tandoğan Uysal'dı.