Arşiv

2004

Tarih Yer Açıklama
Ocak-Şubat İstanbul-Lütfi Kırdar Kongre Merkezi

2003 Aralık ayında başlayan gösteriler gelen yoğun talep üzerine bu dönemde de devam etmiştir.

Mart Katar

Ortadoğu'nun önemli festivallerinden 3.Doha Cultural Festival'ine kapanış gösterisi olarak katılan Anadolu Ateşi’ni Kraliyet ailesi ile birlikte 2.000 kişi izlemiştir.

Nisan Almanya

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonuyla Türk-Alman İş adamlarına yönelik yapılan  gösteriyi başta   Başbakan Tayyip Erdoğan olmak üzere bir çok üst düzey
bürokratlarda izlemiştir.

Haziran Lübnan

Anadolu Ateşi Kompakt Versiyonu, 1 ay boyunca Beyrut'un ünlü mekanlarından Casino du Liban'da 20'den fazla gösteri yapmıştır.

Mayıs Rusya

Moskova'da Türk Kültür Haftası çerçevesinde yapılan organizasyonda Rusların ünlü Kremlin Sarayı'nda 2 gösteri yapılmış ve gösteriyi 12 bin kişi izlemiştir.

Mayıs Ankara -Angel's Showland

5 gösteri yapılmış ve 12.500 seyirci izlemiştir.

Mayıs Eurovision Şarkı Yarışması Finali

Canlı yayında 450 milyon Avrupalı Anadolu Ateşi’nin muhteşem gösterisiyle büyülenmiştir. Avrupa’nın ünlü TV programcıları Anadolu Ateşi'nden övgüyle bahsetmiştir.

Haziran Azerbaycan

Tekfen sponsorluğunda Bakü'de Bakü-Ceyhan hattı projesi ile ilgili olarak tek gösteri yapılmıştır.

Haziran Mydonose Showland

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın başkanlığını yaptığı Sosyalist Enternasyonal Toplantısında gösteri yapılmıştır.

Haziran-Temmuz-Ağustos Antalya (Side Antik Tiyatrosu-Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu) Çeşme-BODRUM-MARMARİS

Yurt içinde yapılan en uzun turnelerden biridir. Haftanın iki günü Side Antik Tiyatrosu ve Konyaaltı Açık HavaTiyatrosu’nda yapılan gösterileri 100 bin seyirci izlemiştir.

Eylül İzmir-Bursa

İzmir Fuarı Açıkhava Tiyatrosu ve Bursa Açıkhava Tiyatrosu'nda 5 gösteri yapıldı. Gösterileri toplam 20000 seyirci izledi. 

Eylül Ürdün

Ürdünlülerin ünlü Souk Ukaz festivali kapsamında Amman Citadel tiyatrosunda yapılan gösteriyi Prens Abdullah'ın ailesinin de katıldığı 4 bin kişi izlemiştir.

Ekim ATV Türkü Yarışması

Anadolu kültürünün en önemli simgelerinden olan türkülerimizi yaşatmayı hedefleyen program çerçevesinde,her hafta Cumartesi günü ATV’de gösteriler yapmıştır.

17.10.2004 GS 100.Yıl Kutlaması

GS kulübünün 100.yıl kutlamaları çerçevesinde Ali Sami Yen stadında ''Davul'' gösterisi yapılmıştır.

21.10.2004 Antalya Özel Olimpiyatları

Her yıl düzenlenen ve 2004 yılında ülkemizde yapılan Özel Olimpiyatlar'da Anadolu Ateşi'nin de sponsorluğu çerçevesinde Antalya Cam Piramit'te gösteri yapılmıştır.

29.10.2004 Ankara-Çankaya

29 Ekim Kutlamaları çerçevesinde Çankaya Meydanın'da 100.000 seyirciye ulaşıldı .

30.10.2004 İsrafa Hayır Yürüyüşü

Diyarbakır AKP milletvekilimiz Aziz Akgül'ün başkanı olduğu İsrafa Hayır Komitesi'nin düzenlediği yürüyüşte ''Davul'' gösterisi yapılmıştır.

10.12.2004 Sibirya

Anadolu Ateşi Kompakt Versiyon, Hanti-Mansisk şehrinde açılan Tiyatro ve Konser Merkezi kompleksinin açılış töreninde tek gösteri yapılmış ve  gösteriye Türkiye'den 7 milletvekili ve Rus devlet yetkilileri de katılmıştır.