Arşiv

2002

Tarih Yer Açıklama
OCAK- SUBAT- MART MYDONOSE SHOWLAND

Kamuoyundan gelen yoğun istek üzerine gösteriler 3 ay boyunca devam etmiş ve toplam 20 gösteride 70 bin izleyiciye ulaşılmıştır.

MART İSTANBUL- LÜTFi KIRDAR KONGRE MERKEZİ

Anadolu Ateşi, Star TV'nin düzenlediği Türkiye Güzellik Yarışması'nda canlı yayına katılmış ve milyonlarca  seyirciye ulaşmıştır. Yarışmaya konuk sanatçı olarak katılan Shakira, grubumuza beğenilerini iletmiştir

20 MART ALMANYA

Sultans of the Dance ilk tanıtım turnesi için çıktığı Avrupa'nin en önemli kanali olan ZDF'de  ''Wetten Dass'' programına konuk olmuştur. Programa ayrıca Britney Spears, Rod Steward, Celine Dion ve Joe Cocker  katılmış ve onlarda grubumuza beğenilerini dile getirmiştir.

20- 24 NISAN ÇİN

Sultans of the Dance’ın çıktığı ilk Uzakdoğu turnesi kapsaminda Çin’de sahne almış ve 14 bin izleyici tarafından ayakta alkışlanmıştır. Ayrıca Çin Halk Parlemantosu’nda gösteri yapan ilk grup unvanı almıştır.

MAYIS İSTANBUL- ÇIRAĞAN SARAYI

Avrupa Birliği- İslam Konferansı Örgütü Toplantısı’ndaki gösteri, 35 ülkenin dışişleri bakanları tarafından beğeniyle izlenmiştir.

MAYIS ALMANYA

Anadolu Ateşi'nin Avrupa Turnesi Almanya'da start almıştır. Gösteriler Almanya'nın ünlü şehirleri Berlin, Stuttgart, Oberhausen, Frankfurt, Münih, Nurnberg, Hannover, Koln, Dortmund başta olmak üzere farklı şehirlerde 20 gösteri yapılmış ve 90 bin seyirciye ulaşılmıştır.

MAYIS HOLLANDA

Rotterdam'da yapılan gösteriyi 5 bin kişi izlemiştir.

MAYIS- HAZIRAN BELÇİKA

Brüksel'de yapılan gösteriyi 4 bin kişi izlemiştir.

MAYIS- HAZIRAN MYDONOSE SHOWLAND

Mydonose Showland'de düzenlenen 11 gösteriye 30 bini aşkın izleyici katılmıştır

HAZIRAN İSVİÇRE

Zürih’te yapılan  gösteriyi 3.500 kişi izlemiştir.

13- 18 HAZIRAN K.K.T.C

K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Başbakan'ının da  izlediği gösteriler büyük ilgi görmüş ve yapılan 5 gösteriyi 25 bin kişi izlemiştir.

26- 27 TEMMUZ ALTINOLUK AÇIKHAVA TİYATROSU

Anadolu Ateşi'nin Sultans of the Dance ismiyle yaptığı son gösteridir. Mydonese Showland ile yollarını  ayıran Mustafa Erdoğan yoluna Anadolu Ateşi ismiyle devam etmiştir.

AGUSTOS- EYLÜL ANTALYA

Vasco Tour ve Magic Life Hoteller sponsorluğunda Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu'nda 20 gösteri yapılmış ve 60 bin kişi izlemiştir.

EKIM- KASIM BURSA- ADANA- GAZIANTEP DIYARBAKIR- SAMSUN-TRABZON

İş Bankası sponsorluğunda ilk uzun süreli yurt içi turnesidir. 10 şehiri kapsayan turnede 90 gösteri yapılmış ve 450 bin seyirciye ulaşılmıştır.

ARALIK BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZI

10 gösteri yapılmış ve toplam 15.000 seyirci tarafından izlenilmiştir.